Revalid® Шампон за стимулација на раст со Redensyl® 200 мл

Информации за продуктот:

Revalid® шампонот за стимулација на раст на коса содржи Redensyl®, иновативна состојка која ги обновува клетките во фоликулите одговорни за раст на косата. Составена е од две патентирани молекули добиени од екстракт од ариш и од листовите на зелен чај. Обезбедува оптимална нега и го подготвува скалпот за третман против опаѓање со Revalid® серумот за раст. Аминокиселините во составот, овозможуваат хидратација и стимулирачки третман на скалпот, намалувајќи го воспалението. Збогатената формула со екстракт од артемизија и пантенол овозможува нежно чистење на косата, хидратација на скалпот и ја зајакнува структурата на косата.

Нанесете од шампонот на дланката и со вода направете малку пена. Полека нанесете на влажна коса и со прстите масирајте го скалпот. Оставете го да делува околу 60 секунди. Исплакнете обилно со вода. Повторете ако е неопходно. Завршете го третманот против опаѓање на коса со Revalid® серумот за раст.

825,00 ден