Revalid® Тоник 20 amp. x 6ml

Информации за продуктот:

Revalid® Тоник за коса за надворешна употреба со енергетска формула богата со кофеин и природни состојки како што се пантенол, пченичен протеин и екстракт од овес, делува против процесот на стареење на фоликулот на влакното. Спречува опаѓање на косата и го стимулира нејзиниот раст. Дерматолошки тестиран. Втривањето на Revalid® Тоник со лесни масажни движења го стимулира крвотокот во областа на скалпот. Има позитивен ефект врз виталноста на коренот на косата, така што го прави посилен. Revalid® Тоник ја храни тенката коса, го спречува нејзино оштетување и го олеснува расчешлувањето. Пантенолот ја смирува кожата на главата. Само за надворешна употреба.

Се нанесува на мокра или сува коса. Содржината на една ампула се нанесува со лесни масажни движења. Интензивна грижа: 2 пати дневно, наутро и навечер. Редовна грижа: 4 – 5 пати седмично. Внимателно отстранете го капачето и содржината нанасете ја рамномерно на целиот скалп. Масирајте го скалпот внимателно со врвовите на прстите и оставете да дејствува. Не плакнете. Препорака: третманот треба да трае најмалку 2 – 3 месеци до регенерирање на коренот на косата.

1.580,00 ден