Regulatpro Kids Regulatius 350ml

Информации за продуктот:

Каскадно ферментиран, течен органски концентрат, збогатен со природен витамин С од плодовите на органска ацерола и засладен со сируп од Агаве. Состав: Regulatessenz каскадно ферментиран концентрат произведен од вода, лимони, смокви, урми, ореви, соја, кромид, кокосов орев, глицерин(растителен),целер,никулци од мунго грав, екстракт од ацерола, артичока,грашок, просо, мешавина од зачини(куркума, шафран) сируп од Агаве. Природен производ без бои, конзерванси, глутен, засилувачи на вкус и млеко. Погоден за вегани.Витаминот С придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем, нормален енергетски метаболизам, за намалување на заморот и исцрпеноста, за нормална функција на нервниот систем, за заштита на клетките од оксидативен стрес, ја зголемува апосрпцијата на железо во крвта.

Дозирање: Деца од 3 до 5 години: 2 х 2,5 мл; Деца од 6 до 8 години: 2 х 5мл; Деца од 9 до 11 години: 2 х 7,5 мл; Возрасни и деца над 12 години: 2 х 10мл. Производот може да се зема неразреден или да се измеша со вода. Проклумкајте пред употреба! Содржината да се употреби во рамките на еден месец по отварањето на пакувањето! По отварањето да се чува на температура до 25 С. Да не се пречекоруваат дневно препорачаните дози. Да не се употребува како замена за балансирана и рановидна исхрана и здравиот начин на живот.

3.300,00 ден