Regulatpro Hyaluron – 20 x 20 ml

Информации за продуктот:

Каскадно ферментиран, течен органски концентрат збогатен со природен витамин С, природен силициум, биотин, цинк, бакар и веганска хијалуронска киселина. Состав: REGULATESSENZ ( каскадно ферментиран концентрат од вода, лимон, смоква, урми, соја, кромид, кокосов орев, глицерин (растителен), целер, мунго грав, екстракт од ацерола, артичока, грашок, просо, мешавина од зачини (куркума, шафран) концентрат од слива, концентрат од круша, екстракт од коњско опавче, L-аскорбинска киселина, цинк глуконат, бакар сулфат, D-биотин. Не содржи бои, конзерванси, глутен и млеко. Погодно за вегани. Биотинот и цинкот учествуваат во одржување на нормалната кожа, мукозните мембрани и коса. Витаминот Ц придонесува за нормална функција на имуниот систем, за заштита на клетките од оксидативен стрес, за намалување на заморот и исцрпеноста, за нормална психолошка функција, за нормална функција на нервниот систем, ја зголемува апсорпцијата на железо во крвта и придонесува за нормално формирање на колаген за нормална функција на кожата. Бакарот придонесува за нормална коса и нормална пигментација, за одржување на нормално сврзно ткиво. Бакарот и витаминот С придонесуваат за нормален енергетски метаболизам.

Дозирање: Наутро се пие 20 мл (еден флакон) , проследено со мала чаша обична вода. За оптимални резултати, се препорачува континуирана употреба од 6-9 недели. Да се протресе пред употреба. Да не се пречекоруваат дневно препорачаните дози. Да не се употребува како замена за балансирана и разновидна исхрана и здравиот начин на живот.

4.950,00 ден